0 %
(0 hodnocení)
Mountfield horská 2023 středové integrovaná do rámu
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
0 %
(0 hodnocení)
Mountfield horská 2023 středové integrovaná do rámu
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Mountfield MTF Mount 11.4 W 2023

 

Špičkové horské elektrokolo se středovým motorem Shimano EP8 a baterií Shimano Steps plně integrovanou v rámu. Model s prvotřídními komponenty je vhodný i do toho nejtěžšího terénu a uspokojí všechny milovníky sportovního stylu jízdy na elektrokole.
K dostání je v rámových velikostech 16“ a 18“. Jedná se o devětadvacítku vyvedenou v elegantním designu a dvěma bateriemi na výběr. Při volbě té silnější s kapacitou 17,5 Ah ujedete na jedno nabití až 150 km, a to už je pořádná porce i pro zdatného cyklistu.

Velkou jistotou při řazení je 11rychlostní přehazovačka Shimano Deore, dokonalé odpružení zajistí uzamykatelná vzduchová vidlice ZOOM VAXA HLO Air se zdvihem 120 mm. Ať už budete sjíždět jakékoliv kopce, hydraulické kotoučové brzdy Shimano BR-MT 401 s 4pístovým třmenem jsou zárukou stoprocentní spolehlivosti a maximálního brzdného účinku v každé situaci.

V terénu i na zpevněných cestách skvěle sedí pláště CST Jack Rabbit, komfort při jízdě zaručí i sedlo MTF NoPressure Sport. Úroveň motorové asistence se nastavuje na barevném LCD displeji Shimano STEPS SC-EM800 (3 stupně) s možností bezdrátového propojení s mobilním telefonem či tabletem přes aplikaci Shimano E-tube.

Proč dva typy baterií?

V rámci vyššího komfortu si u tohoto modelu můžete vybrat ze dvou typů baterií SHIMANO STEPS! Liší se kapacitou a dojezdem, abyste si mohli nakonfigurovat elektrokolo přesně podle Vašich představ. Někdo požaduje co nejdelší dojezd, a pak potřebuje baterii vyšší kapacity, jinému stačí dojezd kratší a tím pádem i slabší baterie. Záleží jen na Vaší volbě. Pokud si vyberete silnější baterii s kapacitou 17,5 Ah, můžete s tímto elektrokolem ujet na jedno nabití až 150 km!

BATERIE SHIMANO STEPS PRO ELEKTROKOLO MOUNT 11.4 W

Značkové baterie SHIMANO STEPS s technologií Li-Ion nemají „paměťový efekt“, což umožňuje pohodlné dobíjení baterie v kterémkoli okamžiku.  Oba typy baterií jsou plně integrované do rámu.

Doporučená baterie SHIMANO STePS 17,5 Ah (630) Wh, dojezd až 150 km
Alternativní baterie SHIMANO STePS 14 Ah (504) Wh, dojezd až 110 km

STŘEDOVÝ MOTOR SHIMANO STEPS EP8

Oproti svému předchůdci se díky použití magnesiové slitiny na těle motoru podařilo o 300 g snížit hmotnost na neuvěřitelných 2,6 kg. Jedná se o nejlehčí středový motor vůbec. Točivý moment se ale zvýšil na 85 Nm a vnitřní odpory jsou sníženy o 36 %. Díky tomu motor neklade téměř žádný odpor při jízdě bez asistence. Změn doznal i software. U každého jízdního režimu (ECO, Trail, Boost plus Walk režim na asistenci při vedení elektrokola) je možno individuálně nastavit úroveň asistence, točivý moment a rychlost odezvy motoru. U tohoto motoru je možno nastavit i dva rozdílné profily pro případ, že si kolo doma půjčujete. Vše se dá ovládat i přes mobilní aplikaci Shimano E-Tube.

DOJEZD ELEKTROKOLA

Dojezd je určen množstvím energie „uskladněné“ v baterii. Rozptyl dojezdu je poměrně velký, což je způsobeno podmínkami, za jakých je elektrokolo provozováno. Zásadní vliv na dojezd mají tyto faktory: hmotnost jezdce, profil terénu, stupeň úrovně podpory elektromotoru, styl jízdy i povrch vozovky. Dalšími faktory ovlivňujícími dojezd jsou protivítr, nahuštění pneumatik, okolní teplota, způsob využití přesmykače a přehazovačky apod.

Shimano je nadnárodní společnost se sídlem v japonském Sakai, která vyrábí především komponenty pro cyklistiku, ať už pro klasická kola či elektrokola. Vyniká vysokou kvalitou, precizním zpracováním, spolehlivostí a maximálním uživatelským komfortem. Byla založena už v roce 1921, ale většího rozmachu se firma dočkala až v 70. letech, kdy začala s výrobou cyklo součástek. Ty dnes tvoří 75 % celkové produkce. U elektrokol MTF se se značkou Shimano můžete setkat v segmentu přehazovaček a hydraulických kotoučových brzd, nyní nově přicházíme i s motory a bateriemi Shimano.

Cykloasistence

je nová služba pro cyklisty, kteří chtějí mít jistotu, že jejich vyjížďku nic nezabrzdí. Porucha kola nebo karambol občas potká i toho nejlepšího cyklistu. A protože s nepojízdným kolem to moc "nejede", přijedeme na pomoc my. Jde o rychlou pomoc v případě nehody, defektu, vybité baterie nebo dokonce odcizení elektrokola. Více informací o asistenční službě naleznete zde.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Mountfield
Typ horská
Modelový rok 2023
Umístění motoru středové
Umístění baterie integrovaná do rámu
Výrobce motoru Shimano
Brzdy kotoučové
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Podobné produkty