98 %
(8 hodnocení)
s proměnlivým ohniskem (ZOOM) Nikon univerzální 120 mm 24 mm
Zobrazit další nabídky
98 %
(8 hodnocení)
s proměnlivým ohniskem (ZOOM) Nikon univerzální 120 mm 24 mm
Zobrazit další nabídky

Popis

Nikon Nikkor Z 24-120 mm f/4 S

Nikon Z 24-120 mm f/4 S - všestranný a kompaktní objektiv s konstantní světelností f/4 pokrývající univerzální rozsah ohniskových vzdáleností pro každodenní fotografování. Díky kombinaci tří ED prvků, jednoho asférického ED prvku a tří asférických prvků jsou chromatické i sférické aberace účinně eliminovány v celém rozsahu zoomu pro pozoruhodnou ostrost a čistotu obrazu. ARNEO a Nano Crystal Coats vrstvy zabraňují vzniku odrazů, odlesků a ghostingu. Maximálně všestranný
Nikon Z 24-120 mm f/4 S poskytuje široký rozsah ohniskových vzdáleností a nabízí tak vysokou všestrannost a komfort bez kompromisů v kvalitě. Konstantní světelnost f/4 nabízí konzistentní výkon v celém rozsahu zoomu a objektiv se vyznačuje pokročilou optickou konstrukcí pro vysokou ostrost a čistotu. Objektiv navíc disponuje relativně kompaktním a lehkým designem, takže se skvěle hodí i na cesty.

Tvořte za jakéhokoliv počasí
Tento vysoce výkonný objektiv s odolnou konstrukcí bude ideální společník na jakékoliv výpravě. Je utěsněn proti prachu a kapající vodě a fluorová vrstva Nikon na předním optickém členu odpuzuje nečistoty a usnadňuje čištění.

Vyjímečná optická kvalita
Objektiv zaručuje vynikající optickou kvalitu v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. Optická konstrukce sestává z 16 členů ve 13 skupinách a obsahuje speciální optické členy, které eliminují projevy barevných a sférických vad pro pozoruhodnou jasnost a přesnost barev.

Vynikající kontrast obrazu
Antireflexní vrstvy ARNEO a Nano Crystal Coat minimalizují výskyt závoje, reflexů a odlesků potlačením parazitního světly dopadajícího z libovolného směru. Obraz je výjimečně ostrý a kontrastní v celém obrazovém poli i při fotografování v protisvětle.

Vhodný i pro detailní záběry
Nejkratší ostřící vzdálenost 35 cm a největší měřítko zobrazení 1:2,5 umožňují zaznamenat dokonale ostré snímky detailních záběrů.

Kombinovaný ostřící systém
Kombinovaný ostřící systém využívá dvě samostatné jednotky AF, které jsou přesně synchronizovány, aby poskytovaly obzvláště rychlé a přesné zaostření v celém rozsahu zoomu. Tento systém využívá krokové motory zajišťující působivě plynulý a tichý výkon automatického ostření, který se dobře hodí jak pro fotografie, tak pro videotvorbu.
Zobrazit více

Parametry

Typ objektivu s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Výrobce Nikon
Rozdělení podle zorného úhlu univerzální
Maximální ohnisková vzdálenost 120 mm
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost 35 cm
Maximální clona 22
Průměr filtru 77 mm
Hmotnost 630 g
Pro formát snímače Full Frame
Světelnost f/4.0
Optický stabilizátor ne
Makro režim ano
Odolnost vůči prachu/vlhku ano
Zobrazit více parametrů
Zobrazit další nabídky