0 %
(0 hodnocení)
Ortovox 35 l černé Hrudní pás Bederní pás

Popis

Ortovox Peak 35l black raven

Trad 35
Jedná se vystavený vzorek v showroomu v bezvadném stavu. Záruka 2 roky a standardní servis.

Extrémně lehký batoh ORTOVOX TRAD 35 je navržen pro horolezce. Podle toho je i výše posazené těžiště. S hmotností se dostaneš na pouhých 725 g. Minimalistický kompaktní design umožňuje pohyb po skále bez nechtěného zachytávání. Při nástupu či sestupu zase oceníš možnost důmyslného uchycení lezeckého materiálu.

Výška batohu je navržena tak, aby batoh nepřekážel při záklonu hlavy, ani při pohybu s helmou. Pohodlný přístup do hlavní komory zajišťuje obvodový zip a díky světlému vnitřku v něm lehko najdeš všechno, co potřebuješ. Aby toho nebylo málo, má batoh integrovaný záchranný systém RECCO®.
Extrémně lehký a odolný
Batoh se všemi doplňky váží 980 g. Můžeš ho ale odlehčit na 725 g díky vyjímatelné duralové výztuže zádového systému a odnímatelnému polstrování bederního pásu. To oceníš při vícedélkovém lezení, kdy potřebuješ ušetřit každý gram.
SYSTÉM NA PŘIPNUTÍ HOROLEZECKÉHO VYBAVENÍ
Uvnitř batohu připevníš rezervoár na vodu a hadičku vyvedeš středem mezi ramenními popruhy. Z přední strany jsou poutka na lezecký materiál: 

- přilba
- lano
- lyže (A-Skifix)
- dva cepíny
- hole
Batoh, který pevně sedí na zádech
Batoh ORTOVOX TRAD 35 pevně drží na zádech a díky střihu a umístění bederního popruhu s odnímatelným polstrováním se ti nebude krýt s lezeckým úvazkem. I výška batohu je nastavena pro volné zaklonění hlavy i s přilbou. Vycpané ramenní popruhy, odlehčený bederní pás a nastavitelný hrudní popruh s píšťalkou. To vše má za výsledek skvělý komfort.
VSTUP JAKO DO KUFRU
Do hlavní komory vedou dva vstupy. První je obvodový zip, díky kterému batoh otevřeš podobně jako kufr. Druhý vstup je přes víko batohu ze shora. Pro lepší přehlednost v batohu je celý vnitřek ve svítivé barvě, která ti pomůže najít věci i v šeru.

Rychlé a jednoduché stažení – horní vstup do batohu stáhneš pomocí integrované šňůrce v límci s rychlostním zámkem. Jednoduše stačí stáhnout a batoh je pevně uzavřen. Zatažením plastové spony zámek uvolníš a otevřeš batoh. Je to opravdu jednoduché a rychlé.
Recco® záchranný systém
Detektor používají záchranáři pro přesnou lokalizaci hledaného pomocí vrtulníku. Při záchraně je rychlost důležitá a při tomto způsobu vyhledávání může být rychlost až 130 km/h a prohledávaná plocha má rádius 200 metrů.

Záchranný systém Recco® se skládá ze dvou částí – z detektoru a z reflektoru. Reflektor je malá kapslička vážící 4 g a je zalisovaná do ochranného pouzdra integrovaného do batohu ORTOVOX TRAD 35. Pro odraz signálu nepotřebuje napájení, je voděodolná, může se prát a má prakticky neomezenou životnost.
Odolný batoh do hor
Batoh je vyroben z pevného a odolného nylonu. Pevnost je zvýšená RIPSTOP zpracováním a vodoodpudivou DWR úpravou. Batoh vydrží po mnoho let ve stejných barvách. Do nylonu je přidáván UV stabilizátor, který zabraňuje vyblednutí barev.
Velikost zad “regular”
Batoh byl přizpůsoben pro lidi se střední délkou zad 42-50 cm – na postavu přibližně 170 až 195 cm. Délka se počítá od 7. krčního obratle po horní část pánve. Batoh není upraven pouze v délce zad, ale také jde o změny v tvaru ramenních popruhů a přizpůsobení bederního pásu. Batoh tak ideálně padne a pevněji drží na zádech.
Objemný horolezecký a VHT batoh
Lehký horolezecký batoh pro vícedélkové lezení. Pevně drží na zádech a nerozhodí tvé těžiště ani v převisech. Je dostatečně objemný na vícedenní akci a má mnoho možností uchycení lezeckého vybavení. Nadchne tě pohodlným zádovým systémem HIGH-FLEX-CONTACT a hmotností 725 g. ORTOVOX TRAD 35 se hodí pro horolezectví a vícedélkové lezení v Tatrách a Alpách nebo jako odolný služebník horským vůdcům.
Zobrazit více

Parametry

Značka Ortovox
Objem 35 l
Barva černé
Hrudní pás ano
Bederní pás ano
Pláštěnka ne
Kompatibilní s rezervoárem ano