Popis

Raspberry Pi 4 Model B 2GB

Raspberry Pi 4B 2GB RAM
Raspberry Pi je kompaktní počítačová deska s výkonem slabšího stolního počítače. Díky velkému počtu integrovaných komponent a konektorů lze desku využít na nepřeberné množství aplikací, jako např. centrum domácí automatizace, multimediální centrum, IoT, aplikační server, herní konzoli, ale i jako desktopový počítač. K desce se dají pomocí 40pinového I/O konektoru připojit různá čidla, senzory, snímače, výstupní moduly akčních členů(relé, motory apod.). Deska má k tomuto účelu integrována standardní rozhraní jako I2C, SPI, UART. Pro spojení s okolním světem má deska integrovánu WiFi a to v duálním provedení - 2.4GHz/5GHz IEEE 802.11 b/g/n/ac, Bluetooth verze Low Energy v5.0 a Gigabit Ethernet. Pro připojení monitoru má deska k dispozici dva microHDMI konektory a tak není nutné hledat kompatibilní displeje. Postačí jakýkoli televizor s HDMI vstupem. Zvládá 4Kp60 video s dekódování HEVC/H.265 a to na dvou monitorech najednou! K desce se dá též připojit klávesnice a myš, popř. jiná USB zařízení jako FLASH disk apod. K tomu má deska dva USB 2.0 konektory a pro náročnější aplikace dva USB 3.0 konektory. Aby se deska mohla použít jako multimediální centrum, nebo se k ní daly připojit sluchátka či reprosoustava, má deska k dispozici 4-pólový stereo audio 3,5mm jack. Na stejném konektoru je k dispozici i kompozitní video výstup.

Pro desku je k dispozici několik připravených operačních systémů, jako např. Raspberry Pi OS(Raspbian), NOOBS, různé distribuce Ubuntu a jiné. Desku lze provozovat i se systémem Windows 10 IoT Core a za určitých podmínek i s desktopovou verzí Windows 10. Operační systém se ukládá na microSD kartu, která funguje jako harddisk a kromě operačního systému se na ni ukládají všechna uživatelská data.
Specifikace: Processor SoC ARMv8 (64/32-bit) Broadcom BCM2711 CPU 1.5 GHz 64-bit quad-core ARM Cortex-A72 GPU Broadcom VideoCore VI OpenGL ES, 3.0 graphics H.265 (4Kp60 decode), H.264 (1080p60 decode, 1080p30 encode) Memory 2GB LPDDR4 SDRAM (sdílená s GPU) Storage microSDHC, USB Boot Mode WiFi 2.4/5GHz IEEE 802.11.b/g/n/ac Bluetooth Bluetooth 5.0 BLE USB 2x USB2.0, 2x USB3.0 Typ-A Ethernet Gigabit Ethernet Video OUT 2x microHDMI, MIPI DSI display port, composite video(3,5mm jack) Video IN MIPI CSI camera port Audio OUT 3,5mm stereo jack IO 40-pin GPIO header  I2C x1  SPI x1  UART x1 Napájení USB-C/GPIO piny - 5V/3A DC, PoE(se speciální přídavnou deskou) Rozměr 85x56mm Součásti dodávky:

- 1ks  Raspberry Pi 4B 2GB RAM
Poznámka:

- Nutné pro zprovoznění: microSDHC karta
- Tento výrobek není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž.
Zdroje:

- Stránky výrobce
- Podrobnosti o použitém hardwaru
- Raspberry Pi OS
- Nástroj pro instalaci operačního systému na SD kartu - Windows
Zobrazit více

Parametry

Integrované grafické jádro ano
Výrobce Raspberry Pi
Chipset Broadcom BCM2711
Maximální velikost paměti 2 GB
Podporované pamětí DDR4
Rozměry základní desky 86 x 57 mm
Počet USB 4
Počet LAN 1
Bluetooth ano
Zobrazit více parametrů