Popis

Sony Alpha A7C II

Sony A7C spolu s ZV-E1 představují nejkompaktnější přístroje mezi full-framovými fotoaparáty Sony Alpha s výměnným E-Mount bajonetem, a A7C Mark II do těchto vod vnáší (oproti předchůdci) mnohá vylepšení, které ocení nejen milovníci fotografie, ale také videa - např. větší vyrovnávací paměť, vyšší počet zaostřovacích bodů, výkonnější procesor nebo vylepšenou stabilizaci obrazu i redukci šumu. Fotoaparát také podporuje nový formát HEIF, který umožňuje ukládat více informací o barvách a dynamickém rozsahu a jeho potenciál ocení cestovatelé, blogeři a všichni nadšenci, kteří preferují vysoce kvalitní obraz a pohodlnou obsluhu. 
 

Hlavní vlastnosti:

Snímač CMOS BSI Exmor R s rozlišením 33 Mpx 
Procesor BIONZ XR
Hybridní systém ostření s 759 body fázové detekce a 25 body kontrastní detekce (až do -4EV)
Elektronický hledáček OLED s rozlišením 2,36 milionu bodů
Výklopný dotykový displej s rozlišením 1,44 milionu bodů
Vestavěná 5osá 7kroková stabilizace obrazu
Wi-Fi, Bluetooth a NFC konektivita
Podpora formátů RAW, JPEG a HEIF
Podpora videa 4K/60p a Full HD/240p

Rozdíly oproti Sony A7C:

Vyšší rozlišení obrazového snímače
Větší buffer při sériovém snímání
Elektronický hledáček s 0,70x zvětšením
Vylepšený displej s vyšším rozlišením
Vylepšená stabilizace obrazu s vyšší kompenzací
Podpora videa 4K/60p a Full HD/240p
Podpora formátu HEIF
Inteligentní zaostřovací systém s rozpoznávání předmětů (letadla, auta, vlaky a hmyz), pozic aj.

 
Pokud hledáte kompaktní full-frame fotoaparát s vysokým rozlišením a vylepšenými funkcemi, Sony A7C II je pro vás ideální volbou. 
 
 
Full-frame snímač CMOS Exmor R™ s 33 Mpx
Obrazový snímač poskytuje vynikající kvalitu obrazu fotografií i videí a oproti svému předchůdci znamená zásadní technologické zlepšení. Pokročilé automatické ostření a vylepšená redukce šumu jsou podporovány působivě širokým dynamickým rozsahem 15 kroků.

Pokročilý procesor BIONZ XR™
Pokročilý obrazový procesor BIONZ XR zajistí až osmkrát vyšší procesní výkon než jeho předchůdce. Minimalizuje latenci zpracování, zatímco vylepšuje výkon zpracování fotografií i videí. Dosáhne tak přirozené gradace, realistických barev, nízkého šumu, skvělé kvality obrazu a rychlé odezvy nabídky.

Procesor s umělou inteligencí pro lepší rozpoznávání objektů
Model α7C II je vybaven procesorem s umělou inteligencí, který dokáže zpracovávat obrovské množství dat, a umožňuje tak přesnější rozpoznávání objektů a širší škálu typů objektů.

Konzistentně přesná expozice a barva
Nový, vysoce výkonný procesor BIONZ XR pracuje s pokročilým algoritmem AE k rozpoznání pokožky tváře a odpovídající úpravě expozice u fotografií i videí. Tím se dosáhne konzistentního ovládání expozice i v náročných podmínkách, kdy je objekt podsvícen zezadu, ve stínu, na přímém slunečním světle nebo nehledí přímo do fotoaparátu. Současně se tím dosáhne přirozenějších odstínů kůže, oblohy a zeleně.

Funkce Kreativní vzhled
Vytvořte vizuální atmosféru pomocí funkce Kreativní vzhled, nabízející 10 přizpůsobitelných předvoleb, s nimiž můžete zachytit svět tak, jak sami chcete. Předvolby lze použít tak, jak jsou, nebo u nich můžete upravit osm parametrů, včetně kontrastu, sytosti a stínů, což vám umožní vytvářet přímo ve fotoaparátu fotografie a videa, které můžete okamžitě sdílet bez nutnosti postprodukčních úprav. Přizpůsobené kreativní vzhledy lze uložit jako vlastní vzhledy k pozdějšímu použití.

Volitelná velikost snímků a kvalita obrazu RAW
Bezztrátový formát RAW poskytuje efektivní kompresi u menších souborů bez ztráty kvality obrazu, čímž fotoaparátu umožňuje zachycovat souvislé série až o 27 snímcích. K dispozici jsou tři velikosti snímku s bezztrátovou kompresí pro jakoukoli situaci a nová možnost odlehčené kvality snímku pro tvorbu snímků ve formátu JPEG a HEIF s menším objemem dat.

Profil S-Cinetone™ pro filmový vzhled
Profil S-Cinetone, využívající stejnou technologii reprodukce barev jako uznávané produkty řady Cinema Line od společnosti Sony, poskytuje přirozené střední tóny, které jsou nezbytné pro zdravě vypadající tón pleti, a navíc jemné barvy a nádherně vysoký jas.

Pokročilé 10bitové kódování videa se vzorkováním 4:2:2
Při použití komprese Long GOP nebo All-Intra je k dispozici 10bitový záznam se vzorkováním 4:2:2, díky čemuž při provádění úprav a gradace barev dosáhnete plynulých a přirozených gradací.

Záznam s křivkou Log a náhledy LUT
Fotoaparát α7C II se může pochlubit křivkou gama S-Log3, zdůrazňující charakteristiky gradace od stínů po střední šedou (18% šedá), čímž dosahuje rozsahu více než 14 kroků šířky. K dispozici jsou i nastavení škály barev S-Gamut3 a S-Gamut3.Cine. Při záznamu s křivkou gama Log můžete na obraz monitoru fotoaparátu použít vlastní tabulku LUT (Look Up Table), čímž získáte náhled toho, jak bude záznam vypadat po zpracování.
 
Čtení plného počtu pixelů bez použití technologie pixel binning pro záznam videí v rozlišení 4K
Zásluhou schopnosti čtení plného počtu pixelů dokáže lehký fotoaparát α7C II zaznamenávat videa v rozlišení 4K ve vynikající kvalitě s přirozenými gradacemi a nádhernou reprodukcí barev. Režim Super 35mm umožňuje záznam v rozlišení 4K 60p/50p s plynulými, přirozeně vypadajícími záběry rychle se pohybujících objektů.

Odhad lidského postoje pro přesnější rozpoznání objektu
Díky inovativní procesní jednotce s umělou inteligencí dokáže fotoaparát α7C II správně rozpoznat lidský pohyb. Technologie odhadu lidského postoje rozpozná s vysokou přesností nejen očí, ale i pozici celého těla a hlavy. Tím umožňuje uzamknout a sledovat objekt, který je odvrácený od fotoaparátu nebo jehož tvář je částečně zakrytá.

Spolehlivé rozpoznávání širší škály objektů
Model α7C II je vybaven výkonnou výpočetní jednotkou s umělou inteligencí, která je schopna rozpoznat lidi, zvířata, ptactvo, hmyz, auta/vlaky a letadla. Rozpoznání zvířat nyní rozlišuje kromě očí a hlav psů, koček a podobně vypadajících zvířat i oči některých pasoucích se a malých zvířat. Tato zvířata rozpozná dokonce, i když jsou jejich oči zakryty. Fotoaparát je vybaven také rozpoznáváním ptáků. To umožňuje zaměření na oči různých druhů, stejně jako rozpoznání hlavy a těla.  

Vytrvalé sledování v reálném čase
Model α7C II se může pochlubit vylepšeným rozpoznáváním předmětů s větší spolehlivostí v širším rozsahu různých situací, které mohou při natáčení nastat. Určete předmět a stiskněte spoušť do poloviny, čímž fotoaparát zahájí sledování a ponechá vám volnost soustředění na kompozici snímku.

Automatická kompozice videí s umělou inteligencí
Funkce automatické kompozice záběru využívá technologii rozpoznávání objektů s umělou inteligencí a automaticky ořízne záběr tak, aby bylo při natáčení docíleno optimální kompozice. I když je fotoaparát upevněn na stativ, kompozice se průběžně přizpůsobuje, takže nahrávka vyvolává dojem, že objekt sledoval kameraman. Přesné sledování je dokonce možné i při dálkovém ovládání fotoaparátu aplikací Creators’ App ze smartphonu.

Kompenzace dechu zajišťuje konzistentní zorný úhel při ostření
Se zapnutou funkcí kompenzace dechu model α7C II využívá originální technologii zoomu s čistým obrazem společnosti Sony, s níž potlačuje zvětšování a zmenšování obrazu při ostření a umožňuje sledování a doostření v profesionální kvalitě. Metadata dýchání lze využít také při použití pokročilých možností kompenzace dýchání během postprodukčních úprav v nejnovější verzi softwarové aplikace Catalyst Browse/Prepare Plugin.

Stabilizace obrazu v Aktivním režimu s podporou natáčení z ruky
Natáčení videí z ruky je s aktivním režimem modelu α7C II ještě plynulejší a poskytuje zdokonalenou stabilizaci obrazu. Přesná stabilizační jednotka, pokročilé gyroskopické snímače a optimalizované algoritmy stabilizace obrazu společně zajišťují velmi plynulý stabilní filmový záznam.  Kromě integrované stabilizace fotoaparátu jsou navíc kompatibilní objektivy vybaveny vlastní vestavěnou stabilizací obrazu spolupracující s tělem fotoaparátu na vysoce efektivním ovládání, které umožňuje stabilnější videozáznam i v případě natáčení za chůze.

Pokročilá pětiosá, 7kroková stabilizace obrazu
Fotografování z ruky je u fotoaparátu α7C II lepší než kdy dřív díky vysoce přesné jednotce stabilizace obrazu, pokročilým gyroskopickým snímačům a pokročilým algoritmům stabilizace obrazu, které účinně opravují chvění fotoaparátu, čímž dosahují 7krokové stabilizace. U kompatibilních objektivů s vestavěnou stabilizací obrazu je dosaženo lepší synchronizace mezi tělem a objektivem pro ještě stabilnější záběry.  

Automatické ostření s pokrytím široké oblasti a vysokou hustotou nabízí rychlost a přesnost
Model α7C II dosahuje znatelně lepšího výkonu automatického ostření díky ohromnému výpočetnímu výkonu procesoru BIONZ XR a vylepšeným algoritmům. Fotoaparát využívá až 759 bodů fázové detekce v husté síti, které při fotografování pokrývají asi 94 % plochy snímku, takže je možné rozpoznat objekt, i když zabírá jen malou část snímku.

Souvislé fotografování rychlostí až 10 sn./s se sledováním automatického ostření / automatické expozice
Mechanická a elektronická závěrka fotoaparátu α7C II umožňují souvislé fotografování rychlostí až 10 sn./s nebo 8 sn./s v režimu živého náhledu, díky čemuž usnadňují zachycení těch nejfotogeničtějších okamžiků a výrazů i u pohyblivých objektů.

Přesné automatické ostření při nedostatečném osvětlení (EV -4)
Fotoaparát α7C II, disponující nejnovějšími algoritmy automatického ostření, dosahuje vysoké přesnosti i při nedostatečném osvětlení až do −4 EV v režimu AF-S (ekvivalent ISO 100, s objektivem se světelností F2,0). Fotoaparát má také režim Focus Priority, který zajišťuje spolehlivé automatické zaostřování za slabého osvětlení nebo s menší clonou.

Metadata pro snazší pracovní postup úprav
Metadata obsažená v nahraném záznamu lze použít v softwaru Catalyst Browse / Prepare / Prepare Plugin od společnosti Sony a značně tak urychlit postprodukci, což vám umožní provádět přesnější opravy ve fázi úprav a vy tak dosáhnete efektivnějšího pracovního postupu. Do klipů můžete během záznamu nebo po něm snadno vkládat snímkové značky k označení oblíbených záběrů nebo scén, které poté můžete rychle vyhledat při přehrávání ve fotoaparátu nebo při úpravách v kompatibilním softwaru.

Elektronický hledáček XGA OLED
Elektronický hledáček XGA OLED s (přibližně) 2,36 milionu bodů s přiblížením 0,70× zajistí vysoké rozlišení a kontrast pro čistý obraz dokonce i za jasného světla. Hledáček lze nastavit na [High] (120 sn./s), 2krát vyšší frekvenci snímků než obvykle, a umožňuje plynulé sledování s minimálním rozmazáním pohybu při sledování a záznamu pohybujících se objektů.

Ovládání navržené pro plynulé a efektivní snímání
Model α7C II je vybaven voličem Fotografie/Video/S&Q, který umožňuje rychlý a nezávislý výběr. Je šikovně umístěn hned vedle voliče režimu, který můžete používat k výběru režimu expozice a dalších klíčových nastavení pro každý režim snímání.

Nabídky s intuitivním dotykovým ovládáním
Posunutím prstem z levého nebo pravého okraje displeje snímání obrazu odhalíte dotykové ikony rychlé změny režimu snímání a dalších nastavení. Pokud přejedete prstem po displeji nahoru, zobrazíte nabídku funkcí (Fn). Přiřaďte nabídce funkcí často používané parametry fotografií a videí a získejte k nim přístup prostým přejetím prstem. Dlouhým stisknutím ikony na displeji přejdete do souvisejících vlastních nastavení.

Otočný monitor pro zvýšení flexibility při snímání
Monitor s možností otáčení do strany poskytuje svobodu při polohování a tvorbě kompozice během snímání z ruky nebo z gimbalu. Získáte tak obrovskou výhodu při snímání v náročných profesionálních prostředích, kde mohou být zapotřebí například záběry velmi nízko nad zemí. Velký dotykový monitor typu 3.0 disponuje rozlišením přibližně 1,03 milionu bodů a poměrem stran 3:2, přičemž poskytuje dostatečný jas k tomu, aby bylo na monitor dobře vidět i v jasném venkovním prostředí.

Odolné šasi z hořčíkové slitiny
Fotoaparát α7C II byl navržen pro spolehlivost v profesionálních pracovních prostředích a chrání jej lehká, vysoce odolná hořčíková slitina použitá na horní, přední a zadní kryt a na vnitřní rám.

Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti
Model α7C II má dobře utěsněná nejdůležitější tlačítka a voliče a do sebe zapadající spoje těla přidávají dvojitou ochranu, takže je fotoaparát vysoce odolný vůči prachu a vlhkosti v náročných venkovních prostředích.

Protiprachový systém snímače obrazu
Fotoaparát je vybaven protiprachovým systémem v podobě ochranného povrchu na optickém filtru a mechanizmem pohybu snímače obrazu. K dispozici je také funkce zavření závěrky po vypnutí napájení, která chrání snímač obrazu před prachem a nečistotami při výměně objektivu.

Stabilní možnost připojení ke smartphonu
Stabilita připojení při přenosu snímků z fotoaparátu do mobilní aplikace Creators’ App
ve smartphonu byla výrazně zlepšena. Přenos pokračuje na pozadí i v případě, že displej smartphonu přejde do režimu spánku nebo je spuštěna jiná aplikace. Celkově se zlepšil celý proces od snímání po sdílení.

Streamujte živý obsah nejvyšší kvality
V případě připojení k osobnímu počítači nebo smartphonu přes USB může model α7C II fungovat jako webová kamera s rozlišením 4K (2 160p). Při tvorbě působivých snímků lze využít objektivy s vysokou světelností, malou hloubku ostrosti i efekt rozostření bokeh. Rozšířené funkce automatické ostření jako automatické zaostření na oči umožňují výhodné využití při online schůzkách a živém streamování.
 
 
Obsah balení:
Dobíjecí baterie NP-FZ100, popruh přes rameno, objektiv, krytka objektivu, krytka patice pro příslušenství
Zobrazit více

Parametry

Min. ohnisková vzdálenost 28 mm
Max. ohnisková vzdálenost 60 mm
Maximální citlivost (ISO) 50
Nejkratší čas 1 / 4000 s
Pomocné světlo AF ano
Rozlišení videa 3840 x 2160
Videosekvence ano
Formát videa H.264, MPEG-4
Full HD video ano
4K video ano
Otočný ano
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 3 palce
Výklopný ano
Napájení Akumulátor
Výrobce Sony
Rozlišení 33 Mpix
Typ fotoaparátu kompakty s výměnným objektivem
Formát snímače Full Frame / FX
Typ snímače CMOS
Výška 71.1 mm
Šířka 124 mm
Hloubka 63.4 mm
Hmotnost 514 g
Materiál těla hořčíková slitina
Vodotěsný ne
České menu ano
Závit na stativ ano
Podpora přímého tisku ano
Dotykové ovládání ano
Režim 3D fotografie ne
NFC ne
Hledáček ne
Dětský ne
Dálkové ovládání ano
Externí blesk ano
HDMI výstup ano
USB ano
Bluetooth ano
WiFi ano
Formát snímku JPEG, HEIF, RAW
Maximální rozlišení snímků 7008 x 4672 pixelů
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty