99 %
(9 hodnocení)
s proměnlivým ohniskem (ZOOM) Sony Sony základní 70 mm
99 %
(9 hodnocení)
s proměnlivým ohniskem (ZOOM) Sony Sony základní 70 mm

Popis

Sony FE 24-70 mm f/2.8 GM II

Objektiv GM FE 24-70mm f/2.8 II poskytuje úžasné rozlišení i při cloně F2,8. Optická sestava zahrnuje dva vysoce přesné členy XA (mimořádně asférické), dva členy ze skla ED (s extra nízkým rozptylem), dva členy ze skla Super ED a mechanismus plovoucího zaostřování regulují aberaci, aby zajistily čistý a ostrý obraz při všech nastaveních zoomu a clony. Vynikající obrazový výkon a velmi kompaktní rozměry dělají z tohoto Full-Frame objektivu pro bezzrcadlovky Sony s bajonetem E-Mount ideálního společníka na cesty, svatby a podobně. Sony FE 24-70 mm F2.8 GM II je vhodný ale nejen pro fotografování. Výborně poslouží i při filmování, jelikož má možnost přepínání clony z krokového do plynulého nastavení. Navíc je odolný proti prachu a vlhkosti.
 
Minimalizace odlesků a vícenásobných obrazů
Originální technologie antireflexní nanovrstvy 2. generace vytváří jednolitou antireflexní vrstvu na povrchu čoček, která účinně potlačuje odlesky a vícenásobný obraz. Konstrukce objektivu potlačuje vnitřní odrazy, které mohou snižovat zřetelnost při fotografování krajiny, sportu a řady dalších objektů. Vynikající zřetelnost je také výhodou při živém streamování a podobných událostech.
 
Úchvatný efekt bokeh řady G Master
Nádherné rozostření při cloně F2,8 je díky pokročilé optice a nové clonové jednotce s 11 lamelami zachováno pro celý rozsah zoomu. Rozostření je vylepšeno přesnou regulací sférické aberace ve fázi návrhu i při výrobě. Dva přesné členy XA potlačují rozostření s mezikružím, zatímco členy ze skla ED zabraňují splývání tónů barev, a zajišťují tak přirozeně vypadající kruhové rozostření.
 
Nové možnosti vizuálních tvůrců díky vylepšeným funkcím pro videa
Pokročilá konstrukce objektivu omezuje nežádoucí změnu ohniskové vzdálenosti při ostření, posun zaostření a axiální posun při změně nastavení zoomu. K zajištění plynulého obrazu videí jsou minimalizovány posuny obrazu a zorného úhlu. Lineární motory XD a nová clonová jednotka přispívají k tichému provozu s nízkými vibracemi. Je podporována i kompenzace nežádoucí změny zorného úhlu podle ohniskové vzdálenosti u kompatibilních těl řady α
 
Rychlé a přesné automatické ostření a vynikající odezva
Čtyři originální lineární motory XD (mimořádně dynamické) od společnosti Sony, mechanismus plovoucího zaostřování a pokročilé ovládání objektivu umožňují dosahovat vysoké přesnosti automatického ostření a sledování. S kompatibilním tělem fotoaparátu můžete fotografovat rychlostí až 30 snímků za sekundu. K vysoké rychlosti přispívá také nová clonová jednotka, která podporuje plný výkon sledování automatického ostření i při vysokém zaclonění.
 
Vynikající výkon při snímání zblízka
Minimální zaostřovací vzdálenost dosahuje 0,21 m při ohniskové vzdálenosti 24 mm a 0,30 m při ohniskové vzdálenosti 70 mm, a to s maximálním zvětšením 0,32x. Hluboké rozostření při cloně F2,8 je skvělé pro záběry zblízka. Plovoucí zaostřování zajišťuje ideální ostrost v celém rozsahu zoomu a při všech zaostřovacích vzdálenostech, zatímco vnitřní ostření umožňuje pořizovat působivé snímky zblízka nebo videa na místech s omezeným prostorem.
 
Přirozená a lineární odezva manuálního ostření
Manuální ostření s lineární odezvou zajišťuje, že ostřicí kroužek při manuálním ostření reaguje na drobné změny nastavení přímo a lineárně. Zajišťuje také přesnou opakovatelnost. Rotace ostřícího kroužku se při snímání fotografií nebo videa projevuje přímo odpovídající změnou zaostření, takže ovládání působí okamžitým a přesným dojmem.
 
Malý, lehký a všestranný
Tento objektiv se zoomem, světelností F2,8 a rozsahem ohniskových vzdáleností 24 až 70 mm je nejmenším a nejlehčím objektivem ve své třídě
. Váží pouhých 695 g, tedy o 20 % méně než předchozí model. Je o 16 mm kratší a jeho celkový objem je přibližně o 18 % menší. Díky vynikající mobilitě představuje skvělou volbu pro profesionální i amatérské fotografování a pořizování videí v celé řadě situací.
 
Plynulé a tiché automatické ostření při natáčení
Ostření je mimořádně důležité pro zpomalené záběry i videa v rozlišení 4K a 8K. Při použití s těly řady α tento objektiv spolehlivě zaostřuje a plynule sleduje pohybující se objekty. Čtyři lineární motory XD a pokročilá technologie ovládání umožňují dosahovat mimořádně přesného automatického ostření. Objekty jsou plynule sledovány, takže ostření lze ponechat v plném rozsahu na fotoaparátu.
 
Přizpůsobitelná tlačítka aretace zaostření
K zajištění snadného přístupu a pohodlného ovládání při fotografování ve vodorovné nebo svislé orientaci a téměř z libovolného úhlu je objektiv opatřen dvěma přizpůsobitelnými tlačítky aretace zaostření. Tlačítkům aretace zaostření lze z nabídky těla přiřadit alternativní funkci.
 
Přepínač cvakání clony a Iris Lock
Kroužek clony zajišťuje přímé a rychlé ovládání. Zarážky poloh kroužku lze zapnout, abyste získali dotykovou odezvu při pořizování fotografií, nebo vypnout, abyste dosáhli plynulého a tichého provozu při záznamu videa. Objektiv je opatřen přepínačem aretace clony, který brání náhodnému přesunutí kroužku clony mezi nastavením [A] a F2,8 ~ F22.
 
Přepínač plynulosti zoomu
Moment kroužku pro ovládání zoomu lze nastavit dvoupolohovým přepínačem. S přepínačem v poloze Tight nedojde k neočekávanému vysunutí tubusu, což je důležité především při přepravě nebo použití objektivu na stativu. Poloha Smooth zajišťuje lehké ovládání zoomu pro flexibilní a pohotové fotografování a zároveň usnadňuje plynulou pomalou změnu nastavení zoomu při natáčení.
 
Fluorová vrstva na předním členu
Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty. Zároveň usnadňuje čištění těchto nečistot a otisků prstů, které na povrchu objektivu ulpívají.
 
Provedení odolné proti prachu a vlhkosti
Modernizovaná konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajišťuje mimořádnou spolehlivost pro snímání v náročných venkovních podmínkách. Silikonová těsnění kolem tlačítek a přepínačů a ploché pryžové těsnění kolem bajonetu objektivu výrazně snižují pravděpodobnost vniknutí prachu a vlhkosti.
 
Sluneční clona na objektiv s okénkem pro filtr
Dodávaná sluneční clona na objektiv je opatřena otvorem, který umožňuje praktické používání kruhových polarizačních filtrů a variabilních filtrů ND.
Zobrazit více

Parametry

Typ objektivu s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Výrobce Sony
Určen pro Sony
Rozdělení podle zorného úhlu základní
Maximální ohnisková vzdálenost 70 mm
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost 21 cm
Maximální clona 22
Průměr filtru 82 mm
Hmotnost 695 g
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F) 22
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F) 2.8
Pro formát snímače Full Frame
Světelnost f/2.8
Optický stabilizátor ne
Makro režim ne
Odolnost vůči prachu/vlhku ano
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty