Popis

Sony FE 90 mm f/2.8 Macro G OSS

Specifikace objektivu

Bajonet

Bajonet E společnosti Sony

Formát

Full-Frame, 35 mm

Ohnisková vzdálenost

90 mm

Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)

135 mm

Členy a povrch

11/15

Zorný úhel (35 mm)

27°

Zorný úhel (APS-C)

17°

Světelnost (F)

2,8

Světelnost (F)

22

Čepele clony

9

Kruhová clona

Ano

Minimální vzdálenost pro zaostření

0,28 m

Maximální poměr zvětšení

1,0x

Průměr filtru

62 mm

Stabilizace obrazu (SteadyShot)

Optický stabilizátor SteadyShot

 
 
Velikost a hmotnost

Rozměry (Š x V x H)

79 x 130,5 mm

Hmotnost

602 g

 
 
 
 
Poznámky

*

„Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)“ a „Zorný úhel (APS-C)“ pro digitální fotoaparát s výměnnými objektivy a obrazovým snímačem formátu APS-C.

 
 
Charakteristika

Proslulý efekt bokeh objektivů G na pozadí
Pro objektivy G je charakteristický krásný efekt bokeh na pozadí, díky němuž může objekt skutečně vyniknout. Individuální kalibrace každého objektivu zaručuje optimální korekci sférické aberace, což vede k jemnému vykreslení hran beze stop nevzhledného efektu „nisen bokeh“. K úžasnému efektu bokeh přispívá i kruhová clona s devíti lamelami.
 
 
 

Zřetelnost celého obrazu od makra po nekonečno
Makroobjektivy se často používají v širokém rozmezí zaostřovacích vzdáleností, proto byl objektiv vybaven plovoucím mechanismem ostření, který optimálně potlačuje aberaci při ostření zblízka. Díky plovoucímu systému může být objektiv menší a přitom zachovávat vynikající zřetelnost v celém obrazu, od nekonečna po nejkratší zaostřovací vzdálenost.
 
 
 

Přesné a tiché ostření pro fotografie a videa
Dvě skupiny ostřicích členů v plovoucí konfiguraci ostření jsou poháněny inovativním systémem DDSSM (přímý pohon ultrazvukového motoru SSM). Tím se dosahuje plynulého a přesného nastavení polohy relativně těžkých čoček, které umožňují zvětšení makro v plném formátu. Tento systém je pozoruhodně tichý a ideální pro fotografování zvířat či hmyzu i pro záznam videa.
 
 
 

Ostrý a čistý obraz bez stativu
Přestože je pro ostré makrofotografie obvykle vyžadován stativ, vestavěný optický stabilizátor obrazu SteadyShot (OSS) umožňuje pořizovat ostré makrofotografie i z ruky. Rychlou a přesnou stabilizaci umožňuje pohotově reagující lineární motor, který pohání těžkou stabilizační čočku.
 
 
 

Rychlé přepínání automatického/manuálního ostření
Pokud musíte oddálit oko od hledáčku, abyste přepnuli mezi automatickým a manuálním ostřením, pravděpodobně si pokazíte záběr. Zaostřovací kroužek na tomto objektivu je v místě, kde jej při fotografování obvykle držíte, a jeho pohybem sem a tam můžete přepínat mezi manuálním a automatickým ostřením. Neklouzavý povrch umožňuje spolehlivé držení.
 
 
 

Praktické umístění aretace zaostření
Stisknutím tlačítka aretace zaostření prakticky umístěného na tubusu objektivu se okamžitě uzamkne aktuální nastavení zaostření, dokud tlačítko neuvolníte. Tlačítko aretace zaostření lze využít k aretaci zaostření i v režimu souvislého automatického ostření.
 
 
 

Vyberte si ohniskovou vzdálenost pro rychlejší automatické ostření
Přepínač pro omezení ohniskové vzdálenosti lze nastavit pro ostření na krátkou nebo dlouhou vzdálenost v závislosti na objektu, čímž se omezí ohnisková vzdálenost a tím pádem maximálně zrychlí automatické ostření. Lze zvolit ∞ ~ 0,5 metru pro ostření na velkou vzdálenost, 0,5 ~ 0,28 metru pro ostření na krátkou vzdálenost nebo nastavení FULL pro ostření v plném rozsahu.
 
 

Lepší manipulace díky vnitřnímu ostření
Díky vnitřnímu ostření se při ostření pohybují jen vnitřní členy objektivu, takže se nemění celková délka objektivu. Kromě lepší manipulace s objektivem se tím také zrychluje automatické ostření a zkracuje minimální zaostřovací vzdálenost. Pokud používáte polarizační filtr, oceníte, že nerotuje závit pro filtr na přední straně objektivu.
 
 

Přibližte se, i když si zachováte odstup
Střední ohnisková vzdálenost tohoto teleobjektivu umožňuje zachovat ideální vzdálenost při makro zvětšení, takže snadněji zachytíte působivé makrosnímky hmyzu nebo jiných objektů, ke kterým se nemůžete příliš přiblížit.
 
 

Vynikající pro videa i fotografie
Nároky na objektiv při záznamu videa jsou v některých ohledech vyšší než při fotografování. Společnost Sony vyvíjí mimořádné úsilí, aby objektivy používané s fotoaparáty umožňujícími záznam videa poskytovaly potřebný výkon. Pro záznam videa jsou například zásadní minimální zvětšování a zmenšování obrazu při ostření (tzv. focus breathing) a tichý provoz.
 
 
 

Spolehlivě a snadno za jakýchkoliv podmínek
Spolehlivá obsluha v celé řadě podmínek je zajištěna designem, který zabraňuje vnikání prachu a vlhkosti do objektivu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zobrazit více

Parametry

Typ objektivu s pevným ohniskem
Výrobce Sony
Určen pro Sony
Rozdělení podle zorného úhlu teleobjektivy
Maximální ohnisková vzdálenost 90 mm
Minimální ohnisková vzdálenost 90 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost 28 cm
Maximální clona 22
Průměr filtru 62 mm
Hmotnost 602 g
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F) 2.8
Pro formát snímače Full Frame
Světelnost f/2.8
Optický stabilizátor ne
Makro režim ano
Odolnost vůči prachu/vlhku ano
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty