Popis

Canon EOS R10

Typ fotoaparátu : kompakt s výměnným objektivem

Doporučená kategorie: začátečník

Menu v CZ / SK jazyku: ANO

Materiál těla: kov

Rozlišení (foto) (Mpx): 24.2

Formát snímače: APS-C

Druh snímače: CMOS

Velikost snímače (CSC) (mm): APS-C

Formát záznamu foto: JPEG; RAW

Min. citlivost (ISO): 100

Max. citlivost (ISO): 32000

Bajonet: RF

Počet objektivů v setu: 1

Stabilizace objektivu: ANO

Stabilizace snímače: NE

Elektronická stabilizace: NE

Min. ohnisková vzdálenost (mm): 18

Max. ohnisková vzdálenost (mm): 45

Světelnost objektivu (f/): 4.5 – 6.3

Průměr závitu objektivu: 49

Sluneční clona v balení: NE

Sekvenční snímání (sn./s): 23

Samospoušť (min. prodleva) (s): 2

Interní blesk: ANO

Nastavení interního blesku v EV: ANO

Externí blesk: ANO

Detekce obličeje: ANO

Kreativní režimy: 15

Systém ostření: AF Tracking

Pomocné světlo AF: ANO

Vyvážení bílé: s výběrem světelného zdroje

Kompenzace expozice +/-EV délka kroku: -3 až +3 EV v krocích po 1/3 EV

Nejkratší čas expozice (s): 1/16 000

Nejdelší čas expozice (s): 30

Typ hledáčku: elektronický

Zorné pole hledáčku (%): 100

Rozlišení hledáčku (px): 2360000

Velikost LCD (cm): 7.5

Rozlišení LCD (px): 1040000

Polohovatelný displej: ANO

Dotykový displej: ANO

Konektory: HDMI (mini); USB konektor

Wi-Fi: ANO

Propojení Bluetooth: ANO

NFC: NE

Podpora přímého tisku: NE

GPS: NE

Max. rozlišení videa: 4K (3840 × 2160)

Hodnota fps: 30

Formát záznamu videa: MOV

Vodotěsnost : NE

Typ baterií: Li-Ion akumulátor

Výrobek Hmotnost (kg) (kg): 0,559

Barva: černá

Podpora paměťových karet: ANO

Podporované paměťové karty / typ karty: SD Card; SDHC (SD High-Capacity); SDXC (SD Extended-capacity)

Provedení výrobku: černá barva

Canon EOS R10

Fotoaparát je tak všestranný, že zvládne prakticky cokoli. Je ideálním společníkem na cesty. Dokonalým nástrojem pro tvorbu hybridního obsahu. Vaším prostředkem pro kreativní sebevyjádření.

Objevujte, kamkoli jdete

Dokonalý další krok ve fotografování. Ať už přecházíte z první digitální zrcadlovky, smartphonu, nebo kompaktního fotoaparátu, fotoaparát EOS R10 vám jednoduše poskytne více. Více technologií, více funkcí, větší přenosnost, větší kreativitu.

Zaváděcí nabídka upevňovacího adaptéru Canon EF-EOS R

Pozvedněte snadno svou digitální zrcadlovku díky naší zaváděcí nabídce: Součástí balení je upevňovací adaptér Canon EF-EOS R. Používejte stávající objektivy EF a EF-S od digitální zrcadlovky a zachovejte stejnou kvalitu, výkon a funkčnost s fotoaparátem EOS R10. Tato nabídka platí pouze během uvedení fotoaparátů Canon EOS R7 a EOS R10 na trh.

Lepší ostrost

Fotoaparát EOS R10 je vybaven naším proslulým systémem zaostřování Dual Pixel CMOS AF II, který je naprogramován pomocí technologie umělé inteligence s hloubkovým učením pro pokročilé rozpoznávání objektů. Je rychlý, přesný a neuvěřitelně citlivý za slabého osvětlení – ve skutečnosti je přesný i v situacích, kdy je světlo pouze z měsíčního svitu.

Vychutnejte si nový typ automatického zaostřování

Fotoaparát EOS R10 dokáže rozpoznat lidi, vozidla a zvířata – například kočky, psy a ptáky – a sledovat je, jak se pohybují kdekoli v záběru. I rychle se pohybující objekty jsou vykresleny dokonale ostře.

Při fotografování lidí fotoaparát EOS R10 nejprve upřednostňuje oči, „okna to do duše“ fotografovaného objektu. Pokud nejsou viditelné, pak je místo nich sledován obličej. A pokud se objekt na chvíli odvrátí, je na řadě hlava a poté tělo.

Vyšší rychlost

Instinktivně reagujte a zachyťte prchavé okamžiky v čase pomocí série vysokorychlostních snímků – ideální při fotografování divoké přírody a sportu. Fotoaparát EOS R10 dokáže zachytit souvislé série snímků typu RAW, JPEG nebo HEIF rychlostí až 15 snímků za sekundu (nebo 23 sn./s pomocí elektronické závěrky fotoaparátu). Fotoaparát při tom sleduje objekt v celém záběru a průběžně upravuje zaostření a expozici v reakci na měnící se scénu.

Zachycení okamžiků ve zlomku sekundy

V režimu kontinuálního snímání do formátu RAW lze pořizovat fotografie rychlostí až 30 sn./s s ořezem 75 %, přičemž snímky se ukládají do jednoho filmového souboru, což umožňuje úhledné a snadné uspořádání. Jednotlivé snímky lze poté extrahovat, zpracovat a upravit pomocí našeho bezplatného softwaru Digital Photo Professional (DPP). Pokud je v nabídce fotoaparátu povoleno předsnímání, fotoaparát EOS R10 zachytí 0,5 s akce před stisknutím tlačítka spouště, takže vždy zachytíte ten dokonalý kouzelný okamžik.

Rychlá reakce

Fotoaparát také rychle zareaguje na vaše příkazy a přináší vám obrovskou výhodu, pokud jde o zachycení rozhodujícího okamžiku. Procesor DIGIC X poskytuje citlivé ovládání a minimální prodlevu nebo zatmění hledáčku, takže budete vždy cítit spojení se svým objektem.

Lepší flexibilita

Ať už pořizujete fotografie, video nebo kombinaci obou, fotoaparát EOS R10 vždy zajistí špičkovou kvalitu snímků. Je také přenosný, váží pouhých 429 g, takže si jej vždy můžete vzít s sebou.

Rozlišení 4K, které překoná vaše očekávání

Fotoaparát EOS R10 pořizuje mimořádné videozáznamy v rozlišení 4K, které vypadají skvěle na displejích UHD a umožňují ořezávání bez ztráty kvality při úpravách projektů v rozlišení Full HD. Filmaři si mohou vybrat mezi rozlišením 4K/60p, a dosáhnout tak dokonale plynulé reprodukce pohybujících se objektů a efektů zpomaleného pohybu, a ohromujícím převzorkovaným rozlišením 4K/30p vytvořeným z výstupu 6K ze snímače fotoaparátu s rozlišením 24,2 megapixelu. Výsledky musíte vidět, abyste uvěřili.

Maximální jednoduchost a uspokojivější použití

Od okamžiku, kdy fotoaparát EOS R10 vezmete do ruky, budete mít pocit, že jste s ním propojeni, jako by se jednalo o rozšíření vašeho kreativního já. Tlačítka a voliče se instinktivně nacházejí pod prsty a palci a elektronický hledáček fotoaparátu (EVF) nabízí jasný a přesný pohled na svět.

Režim OVF Assist

K dispozici je dokonce režim OVF Assist, který pomáhá těm, kteří přecházejí z fotoaparátů s optickými hledáčky, jako jsou digitální zrcadlovky.

Elektronický hledáček

Elektronický hledáček fotoaparátu EOS R10 s 2,36 miliony bodů přesně ukazuje, jak bude zachycený snímek vypadat, od hloubky ostrosti po vyvážení bílé a styl Picture Style. Je pohodlný, snadno se používá a je přizpůsobitelný, takže uvidíte jen ty informace, které potřebujete.

Otočný dotykový displej

Elektronický hledáček je doplněn velkým otočným dotykovým displejem s úhlopříčkou 7,5 cm a 1,04 milionu bodů, který vám umožní zvolit kompozici a držet fotoaparát opravdu vysoko nebo nízko, takže můžete zachytit jiný pohled na objekt.

Výhoda snímače APS-C

Protože je fotoaparát EOS R10 postaven na snímači velikosti APS-C, nabízejí objektivy 1,6× větší dosah teleobjektivu než ekvivalentní ohniskové vzdálenosti plnoformátového fotoaparátu. Dostaňte se hned vedle objektu a pořiďte snímky divoké přírody, které vyplňují záběr, a akční snímky, které silně zapůsobí.

CANON RF-S 18-45MM F4.5-6.3 IS STM

Zahajte své bezzrcadlové dobrodružství s fotoaparátem řady EOS R se snímačem APS-C s objektivem, který pokryje všechny vaše potřeby co do fotografování i natáčení videí. Lehký a kompaktní objektiv RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM nabízí optický stabilizátor obrazu s rozsahem 4 EV a praktický rozsah zoomu 18–45 mm1 pro každodenní skvělé výsledky.

Každodenní průzkum začína ZDE

Zachyťte každodenní okamžiky s objektivem, který je ideální k pořizování snímků i videí ve skvělé kvalitě. Díky praktickému rozsahu zoomu a zaostřování zblízka se tento objektiv pro fotoaparáty řady EOS R se snímačem APS-C dokonale hodí k zachycování situací ze života. Optický stabilizátor obrazu s rozsahem 4 EV tohoto kompaktního, lehkého a tichého objektivu zajišťuje mimořádnou univerzálnost, díky níž překonáte otřesy fotoaparátu i při slabém osvětlení.

Ideální objektiv do začátku prozkoumávání

Zachyťte život v celé jeho kráse pomocí kompaktního objektivu se snímačem APS-C pro fotoaparáty řady EOS R, který disponuje rozsahem zoomu 29–72 mm (ekvivalent pro 35mm film). Je ideální na cestování, rodinné fotografie nebo i vlogování a lze jej snadno uskladnit do brašny.

Ostré a stabilní snímky a videa při snímání z ruky

Když máte po ruce stabilizaci obrazu s rozsahem 4 EV, použijete blesk jen výjimečně. Objektiv vám zajistí jistotu a stabilitu při snímání a při použití kompatibilního fotoaparátu získáte ještě větší míru kompenzace.

Plynulé a tiché zaostřování s kreativním ovládáním

Motor STM umožňuje plynulé, tiché a přesné zaostřování, kruhová clona f/4,5–6,3 se sedmi lamelami je ideální pro vytváření uměleckých zvýraznění v rozostřené oblasti neboli „bokeh“.

Experimentujte s ručním zaostřováním

Jděte na to ručně a zaostřete zblízka díky vyššímu zvětšení v režimu ručního zaostřování. Jde o dokonalé řešení pro zachycení objektů s nádhernými detaily, které vám umožňuje přiblížit se až na 15 cm s 0,25násobným zvětšením.

Lehký a kompaktní – ideální pro každý den

Kombinovaná hmotnost objektivu RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM a bezzrcadlového fotoaparátu EOS R se snímačem APS-C je o poznání nižší než při použití digitální zrcadlovky. Nižší hmotnost znamená, že můžete fotoaparát používat déle, a nikdy tak nezmeškáte jediný okamžik.

Specifikace

Ohnisková vzdálenost 18–45 mm (ekvivalent pro 35mm film: 29–72 mm)

Stabilizátor obrazu s rozsahem 4 EV

Clona se 7 lamelami

Zaostřovací/ovládací kroužek

Motor STM

Navrženo pro fotoaparáty řady EOS R se snímačem APS-C

Objektiv RF-S kompatibilní s bajonetem RF

Rozměry výrobku:

Hmotnost (kg): 0.429

Výška (cm): 8.80

Šířka (cm): 12.60

Hloubka (cm): 8.30

Rozměry balení:

Hmotnost (kg): 1.275

Výška (cm): 16.00

Šířka (cm): 20.00

Hloubka (cm): 29.00

EAN: 4549292189773

Záruční doba: 24 měsíců

Bezzrcadlovka v setu s objektivem, APS-C CMOS snímač 24,2 Mpx, bajonet RF, video 4K (3840x2160)/30 fps, stabilizace objektivu, citlivost (ISO) až 32 000, LCD 7,5 cm dotykový polohovatelný displej, Wi-Fi, hmotnost 0,559 kg
Zobrazit více

Parametry

Min. ohnisková vzdálenost 18 mm
Citlivost (ISO) 32000
Nejdelší čas 30 s
Redukce červených očí ano
Pomocné světlo AF ano
Vyvážení bílé Automatické / přednastavené hodnoty
Rozlišení videa 3840 x 2160
Formát videa MOV
Frekvence snímků videa 120 fps
HD Video ano
Full HD video ano
4K video ano
Otočný ano
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 2.95 palce
Výklopný ano
Samospoušť ano
České menu ano
Histogram v reálném čase ano
Závit na stativ ano
Podpora přímého tisku ne
Dotykové ovládání ano
Digitální kompas ne
NFC ne
Hledáček ano
Napájení Akumulátor
Výrobce Canon
Rozlišení 24.2 Mpix
Typ fotoaparátu bezzrcadlovky
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Výška 87.8 mm
Šířka 122.5 mm
Hloubka 83.4 mm
Hmotnost 429 g
Materiál těla Slitina hořčíku
Dálkové ovládání ano
Externí blesk ano
HDMI výstup ano
Bluetooth ano
GPS ano
WiFi ano
Formát snímku JPEG, RAW
Maximální rozlišení snímků 6000 x 4000 pixelů
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty