87 %
(17 hodnocení)
životopisy 2023 Práh Princ Harry 440
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
87 %
(17 hodnocení)
životopisy 2023 Práh Princ Harry 440
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Princ Harry: Náhradník - Princ Harry

Autobiografie prince Harryho (*1984), vévody ze Sussexu, konečně také v českém překladu!

V USA, Kanadě a Velké Británii se prodalo za první den více než 1,4 milionu výtisků.

Princ Harry poprvé vypráví svůj příběh – a svou cestu popisuje se syrovou, neochvějnou upřímností.

Náhradník je přelomovým titulem plným pochopení, odhalení, sebezpytování a těžce vydobytého poznání o nekonečné síle lásky i zármutku.

Jde o jednu z nejpalčivějších fotografií dvacátého století. Dva chlapci, princové, kráčejí za rakví své matky, zatímco celý svět sleduje jejich smutek – a strach. Když princeznu Dianu ukládali k věčnému odpočinku, miliardy lidí přemítaly o tom, co si asi myslí a co cítí princ William a princ Harry – a jak se budou od tohoto okamžiku jejich životy vyvíjet.

Tady je Harryho příběh. Než ztratil matku, byl dvanáctiletý princ Harry známý jako ten bezstarostnější, veselý Náhradník o poznání vážnějšího Následníka. Zármutek všechno změnil. Harry začal mít potíže se školou, se vztekem, se samotou – a protože vinil ze smrti své matky tisk, nedokázal se smířit s životem ve světlech reflektorů.

V jednadvaceti letech vstoupil do Britské armády. Vojenská disciplína mu vrátila řád a účast na dvou misích z něj doma udělala hrdinu. Záhy si však připadal ztracenější než kdy dřív, trpěl posttraumatickou stresovou poruchou a sužovaly jej paralyzující panické ataky. Navíc nedokázal najít opravdovou lásku.

A pak potkal Meghan. Svět uhranula láska jako z filmového plátna a lidé ze všech zemí se radovali z jejich pohádkové svatby. Od začátku však šel po Harrym s Meghan tisk a čelili vlnám urážek, rasismu a lží. Když Harry sledoval, jak jeho manželka trpí, nabýval pocitu, že se oni sami i jejich duševní zdraví ocitli v ohrožení.
Neviděl jinou možnost, jak zabránit opakování tragického osudu, než uprchnout z rodné země. Během staletí se jen hrstka členů odvážila opustit královskou rodinu. Jako poslední se o to pokusila jeho matka…
Zobrazit více

Parametry

Žánr životopisy
Rok vydání 2023
Nakladatelství Práh
Autor Princ Harry
Počet stran 440
Výrobce PRÁH
Vazba Pevná s přebalem matná
Jazyk české
Váha 812 gramů
ISBN 978-80-7252-968-1
Zobrazit více parametrů
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky