Popis

Völkl Racetiger SC 23/24

VYKROJENÍ:
123/68/102

ROCKER:
Tip Rocker - lehce přizvednutá špička usnadňuje zahájení oblouku

DÉLKA (cm) / RÁDIUS (m):

158/11.8
165/13.1
172/15.3

JÁDRO:
 MULTILAYER WOODCORE Kombinace lehčího a měkčího topolového dřeva a těžšího a pevnějšího bukového dřeva. poskytuje cílové skupině lyžařů specifickou kombinaci mezi nízkou hmotností, pevností, odolností a tlumením vibrací. Buk se obvykle soustředí tam, kde je potřeba největší síla. v lyži nejvíce potřeba - například pod vázáním nebo podél hran a bočních stěn.

VÁZÁNÍ:

- vMotion 12 Grip Walk na desce vMotion 3

- rozsah DIN 4-120

- hmotnost lyžaře: 40 - 120 kg

HMOTNOST (s vázáním):
2850g (165cm)

ÚROVEŇ LYŽAŘE:
pokročilý

VHODNÝ TERÉN:
upravený

3D.GLASS:

 Ve srovnání s klasickými sklolaminátovými konstrukcemi mají trojrozměrné a vícenásobně skládané skleněné vrstvy ve špičce a v oblasti patky to má za následek zvýšenou přilnavost hran a živější chování při odrazu v zatáčkách. 1 3D.GLASS je integrováno ve špičce a patce lyže // ploché sklo pod vázáním změkčuje střed // variabilní zatáčení při jakékoli rychlosti 2 SKLO NAD BOČNICÍ // poskytuje dodatečnou podporu pro vynikající přilnavost hran na zledovatělém povrchu 3 VERTIKÁLNÍ SKLO V OBLASTI špičky a paty // více pop pro rychlejší změny z hrany na hranu

BASE P-TEX 2100:

je sintrovaný ultravysokomolekulární polyethylen s vysokou hustotou, který vykazuje skvělé skluzné vlastnosti na sněhu.

 

FULL SIDEWALL:

Přímý a silný přenos výkonu s bočními stěnami po celé délce.

 

FULL SIDEWALL / MINI CAP:

Konstrukce celé bočnice s překrývající se mini krytkou pro zajištění nejlepší odolnosti.

 

MULTILAYER WOODCORE 1:

Boční stěna je laminována do extrémně stabilních vrstev dřeva po stranách sendvičového jádra. V kombinaci s pružnějším a lehčím dřevem zabudovaným do středu konstrukce sendvičového jádra poskytuje četné výhody: Část z tvrdého dřeva bezprostředně přiléhající k bočnici zajišťuje vyšší přenos síly, zlepšuje přilnavost hran a podporuje hranu proti vnějším silám. Nízká hmotnost části z měkkého dřeva uprostřed lyže přináší větší obratnost a ovladatelnost a snižuje celkovou hmotnost lyže. Kombinace obou druhů dřeva procházející celou délkou lyže přispívá k optimálnímu rozložení tuhosti lyže zvyšující přesnost řízení. Je to první a jediná technologie sidewall/core určená pro agresivní použití na sjezdovce a závodění a schopná přinést vítězství i porážku, i když se měří v setinkách sekund.

 

TAILORED CARBON TIPS:

V tomto inovativním výrobním procesu jsou nové Tailored Carbon Tips vyráběny vyšíváním jednotlivých uhlíkových vláken na nosný materiál. To umožňuje jejich umístění přesně podél napěťových linií, čímž se otevírají zcela nové možnosti pro výkon v přední části lyže, což má rozhodující vliv na ovladatelnost lyže. Tuhost, torzi a tím i vlastnosti lyžování lze specificky nastavit pomocí tloušťky vlákna a milimetrově přesného vyrovnání. Vlákna tak vedou dynamiku do oblastí lyže, kde jsou potřeba. Viditelně integrované Tailored Carbon Tips jsou lehké, umožňují agilní reakci lopaty s menší námahou a rychle nabírají energii. Tailored Carbon Tips tak dosahují nové úrovně přesnosti, přímé odezvy špičky a aktivního potěšení z lyžování.

 

TIP ROCKER:

Charakter: Ohýbá se pouze nahoru v oblasti lopaty, zatímco střed a patka lyže mají tvar camber.

 

TITANAL BAND:
pás dynamické oceli, který vyztužuje dřevěné jádro a zlepšuje vlastnosti lyže

 

WOODCORE:

Speciální PU konstrukce s dřevěným jádrem v těle lyže.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Völkl
Určení pánské
Schopnosti lyžaře závodní
Typ slalomky
Sezona 23 / 24
Délka oblouku krátké
Skialpinistické lyže ne
Skluznice 123/68/102
Technologie 3D.GLASS, BASE P-TEX 2100, FULL SIDEWALL, TAILORED CARBON TIPS, TIP RO
Konstrukce 3D.Glass, Full Sidewall / Mini Cap, Skluznice P-Tex 2100, UVO 3D,
Materiál jádra dřevěné
Zobrazit více parametrů