Popis

Maxxis Assegai 27.5x2.50 kevlar

Nový sjezdový plášť pod názvem Assegai. Na vývoji nového dezénu spolupracoval dokonce i Greg Minnaar, trojnásobný mistr světa, trojnásobný celkový vítěz světového poháru a legenda tohoto sportu.
"Mou představou bylo navrhnout plášť, ve kterém se promítnou ikonické dezény značky Maxxis," říká Greg Minnaar. "Začal jsem uprostřed vzorku v kombinaci Minion DHF a Minion DHR II. Důvodem bylo, že DHF se dobře odvaluje a dává jistotu na tvrdém podkladu , zatáčkách, mokrých kořenech a kamenech. DHR II přidal rychlost a agresivitu při brzdění.
Později jsme přidali extra zuby, abychom získali lepší projev kola při zatížení a konzistentní pocit až k bočním výstupkům. Nemohu ani opomenout můj oblíbený plášť -High Roller. Spolu s odborníky z Maxxisu jsme vytvořili přepracované boční výstupky, které mají velmi podobnou charakteristiku jako originál. Ale s novou podporou jsou vynikající při řezání zatáček na plochém podkladu.
Nakonec jsem sebral výšku dezénu z Shorty. Jelikož jsou výstupky dobře podepřeny může se dodatečná výška zakousnout do podkladu při suchých a prašných podmínkách."

- EXO - ochrana bočnic pláště proti proříznutí nebo proražení

- Dual Compound - tvrdší středová směs (62a) zajišťuje nízký valivý odpor s pomalým opotřebením, zatímco měkčí směs (57a) použitá na bocích nabízí výbornou boční tvarovatelnost a skvělou přilnavost pláště v zatáčkách, ať už při dešti nebo za sucha

- WIDE TRAIL (WT) - tvar plášťe je optimalizovaný pro použití na širší ráfky s vnitřní šířkou od 30mm

- Kord s hustotou vláken 60TPI

- Tubeless ready kevlarová skládací patka

- Maximální doporučený tlak 50 PSI/3.5 baru

- Hmotnost 1005g

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Maxxis
Určení horské
Průměr pláště 27,5" palců
Šířka pláště 2,50″
Patka pláště kevlarové
Bezdušové ano