Popis

Maxxis Minion DHR II 27,5x2.40 kevlar

Minion DHR II je vybaven bočními výstupky legendárního Minion DHF v mírně rozšířené verzi tak, aby poskytovaly větší podporu.

Tvar středového dezénu zajišťuje zlepšení zrychlení a hladké přechody při naklánění kola.
Výstupky na středovém dezénu se při prudkém brzdění zarývají a pomáhají udržet kolo pod kontrolou.
V kombinaci s Minion DHF na předním kole získáte dokonalou kombinaci pneumatik pro agresivní jízdu na trailech!
Minion DHF je k dispozici ve variantách pro trail, enduro a downhill.

Specifikace:

Možnosti směsi Single, Dual compound, 3C MaxxTerra, 3C MaxxGrip, nebo Super Tacky
Varianty 60 TPI, DoubleDown (2x120 TPI) nebo DH (2x60 TPI)
Možnosti ochrany bočnic EXO nebo EXO+
Velikosti Wide Trail (WT) optimalizované pro ráfky s vnitřní šířkou 35 mm
Kategorie: Trail, Enduro, Downhill
Doporučené použití: Všechny trailové podmínky
Doporučená montáž: Zadní kolo

Technologie:

3C MaxxTerra: Střední směs používaná ve vybraných horských pneumatikách. 3C MaxxTerra je měkčí a nabízí větší trakci než 3C MaxxSpeed, a zajišťuje nižší opotřebování a menší valivý odpor než MaxxGrip.
3C MaxxGrip: Směs 3C MaxxGrip od Maxxis využívá nejlepší obvodovou gumu pro horská kola. Tato směs s vysokou trakcí je stejná, kterou používají špičkoví sportovci Světového poháru ve sjezdu a Enduro World Series, a je nyní dostupná v různých konfiguracích pláště, aby pokryla všechny jezdce.
EXO: Materiál odolný vůči proříznutí a oděru přidaný na boční stěny mnoha MTB plášťů Maxxis. Tato hustě tkaná látka je lehká a vysoce flexibilní, což zajišťuje, že výkon pneumatiky zůstane nezměněn. Zvolte EXO Protection pro zvýšenou odolnost při jízdě na štěrku, XC a nenáročných trailech.
EXO+: Střední možnost ochrany proti propíchnutí od Maxxis vhodná pro všestrannou jízdu na trailech a lehká e-kola. Pevný plášť a v kombinaci s materiálem EXO+ chrání pneumatiku, zatímco butylová vložka pomáhá předcházet poškození ráfku.
DoubleDown: Řešení plášťů pro enduro závody a e-bike. Dvě vrstvy našeho lehkého materiálu 120 TPI jsou kombinovány s butylovou boční vložkou, aby vytvořily vysoce odolný plášť s větší zpětnou vazbou než sjezdové Downhill pláště. Pláště DoubleDown jsou o něco lehčí než jejich Downhill protějšky, a zároveň nabízejí skutečný rozdíl v pocitu při jízdě. Někteří jezdci mohou preferovat vysoce tlumenou jízdu poskytovanou Downhill plášti.
Tubeless ready: Tubeless ready pláště poskytují jezdci mnoho výhod: schopnost provozovat nižší tlak vzduchu, což zlepšuje trakci, nižší valivý odpor v porovnání s tube-type plášti a menší šanci na zploštění. Pláště jsou označovány znakem “TR” na bočnici, musí být namontovány na kompatibilní ráfky a vyžadují použití tekutého tmelu k udržení tlaku. Kapalné tmely mají zároveň extra výhodu v utěsňování malých vpichů. Nezapomeňte pravidelně kontrolovat tmel a podle potřeby jej obnovovat, protože časem vyschne.
Wide Trail: Wide Trail (WT) konstrukce optimalizuje rozložení a profil pláště na dnešních moderních, širších ráfcích. Tradiční pláště jsou navrženy pro starší, užší typy ráfků a mohou vytvářet příliš čtvercový profil, což vede k méně optimálnímu výkonu. Pláště WT jsou optimalizovány pro vnitřní šířku ráfku 35 mm, ale osvědčilo se, že fungují v rozsahu od 30 do 35 mm, v závislosti na preferencích jezdce. Pláště Maxxis Wide Trail XC jsou optimalizovány pro použití s ​​30 mm vnitřní šířkou ráfků, ale budou dobře fungovat na ráfcích užších než 25 mm. Maxxis nedoporučuje ráfky širší než 30 mm nebo užší než 25 mm.
Super Tacky: Speciální směs s nízkým odskokem a vysokou trakcí používaná ve vybraných horských pneumatikách.
Downhill: Jak už název napovídá, sjezdové pláště Maxxis jsou navrženy pro extrémní použití od sjezdových závodů přes bike park až po free riding či dlouhé cesty na elektrokolech. Plášť Maxxis Downhill je vyroben ze dvou vrstev našeho odolného materiálu 60 TPI spolu s velkou butylovou gumovou vložkou, která sahá od každé patky do bočnice. Butylová vložka pomáhá předcházet prasknutí, chrání ráfek před nárazy a poskytuje dodatečnou stabilitu.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Maxxis
Určení horské
Průměr pláště 27,5" palců
Šířka pláště 2,40″
Patka pláště kevlarové
Bezdušové ano